Menu
Město Chrastava
MěstoChrastava

Fotbalový turnaj partnerských měst

V sobotu 23. června se chrastavští fotbalisté po dvouleté covidové pauze opět setkali na fotbalovém turnaji partnerských měst - Chrastavy, Eichstättu, Lwówku a Lwówku Śląskiho.

V letošním roce turnaj hostilo polské město Lwówek. Bezmála pětihodinovou cestu, na kterou jsme vyrazili už v pátek, jsme si krátili hraním karet a tmelením party. Po příjezdu nás uvítalo velmi pěkné počasí a tak jsme po večeři (zřejmě kvůli opět se šířícímu Covidu pouze balíčkové) společně vypravili na prohlídku města a malé nákupy.
Turnaj se konal ve dvou kategoriích, a to U 11 o počtu 6 mužstev, a U 17 o počtu 4 mužstev. Hrálo se na skvěle připravených travnatých hřištích, starší chlapci hráli na stadionu s menší tribunou, na které byla chvílemi více než bouřlivá atmosféra. Mladší chlapci hráli na tréninkovém hřišti, kde byl rovněž povrch velmi kvalitní.
Hráči z kategorie U 17 měli trochu lehčí výchozí pozici, protože se turnaje účastnila pouze 4 mužstva (Chrastava, Eichstätt, Lwówek Śląski a Lwówek), na druhou stranu je však v jeden den čekaly tři zápasy, každý se hrál 2 x 20 minut. Zároveň od rána vydatně pršelo, zvlášť první zápas tak byl pro naše borce velmi náročný. I když si v turnaji nepřipsali žádnou výhru, shrnul bych jejich účinkování, jako velmi dobré. Nebýt smůly v posledních dvou zápasech, kdy jednou inkasovali branku na 2:1 v poslední minutě z penalty, a podruhé během prvního poločasu mohli vstřelit minimálně 4 góly z šancí, které bych fotbalovou terminologií nazval více než tutové, mohli slavit pěkné třetí místo. Místo toho však přišel trest v podání inkasovaného gólu, na který již nedokázali odpovědět, a museli se tak smířit s místem čtvrtým.
Kategorie mladších žáků se účastnilo celkem 6 týmů (Chrastava, Eichstätt I., Eichstätt II., Lwówek I., Lwówek II. a Lwówek Śląski). Naši kluci celý turnaj makali, bojovali o každý balón a prostor na hřišti, a nebýt smolné porážky s Lwówek I., mohlo mít jejich účinkování vítězný punc. O konečném pořadí rozhodl závěrečný zápas, ve kterém Chrastava dlouho vedla. V posledních minutách se ale týmu Eichstätt I. podařilo vyrovnat, čímž došlo ke shodě bodů na 1. a 2. místě. Díky lepšímu skóre vyšel z turnaje vítězně tým Lwówek I. Naši hráči obsadili parádní druhé místo, a třetí skončil tým Eichstätt I. Klukům patří velké díky za předvedenou hru, jejich nasazení i to, že na rozdíl od ostatních týmů odehráli turnaj jen s třemi borci na střídání. Kluci makali jako tým, zdobily je parádní akce a krásné góly. V této kategorii musím zmínit také individuální výkony, které týmový výkon podtrhly. Góly jeden za druhým z krásných akcí sázel nejlepší střelec turnaje Dominik Matuškovič. V brance nás skvěle podržel Vojtěch Bílek, který si v závěrečném rozstřelu na pokutové kopy vybojoval i trofej pro nejlepšího brankáře turnaje. Obě individuální ceny tak zůstaly v našem teamu. Po turnaji kluky čekalo pěkné vyhlášení vítězů a dalších umístění včetně předání individuálních cen a společné grilování.
Celý turnaj hodnotím jako velmi povedený, velké poděkování pak patří trenérům Josefu Adámkovi, Petru Matuškovičovi a Danielu Suchanovi za jejich skvělou práci. Zároveň patří poděkování také pedagogickému dohledu, který nás na akci doprovázel. Takže i vám, Petře Popelínský a Petro Burešová velké díky. V neposlední řadě bych rád poděkoval všem hráčům nejen za jejich výkony, ale i za vzájemné povzbuzování při zápasech, kdy ti mladší fandili a skoro si hlasivky vyřvali při zápasech starších a naopak.